FOMC 2023: سال جدید، رای دهندگان جدید در سیاست گذاری فدرال رزرو


مینیاپولیس
CNN

هر سال کمیته سیاست گذاری فدرال رزرو – با نام مستعار مقاماتی که تصمیم می گیرند نرخ بهره را تغییر دهند – با چهار تن از رؤسای منطقه، کمی تجدید می شود. به صورت چرخشی به عنوان اعضای دارای رأی رسمی و چهار نفر به صورت چرخشی.

چرخش سال 2023 گله‌ای را به ارمغان می‌آورد که متمایل به کبوتر هستند و در یک سال حساس برای بانک مرکزی ایالات متحده و اقتصاد آمریکا رخ می‌دهد.

امسال اعضای جدید رای‌گیری کمیته بازار آزاد فدرال شامل جدیدترین رئیس منطقه، آستن گولزبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو می‌شود. پاتریک هارکر، از فدرال رزرو فیلادلفیا؛ لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس که در اوت 2022 شروع به کار کرد؛ و نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس.

جیمز بولارد از St. لوئیس فدرال؛ سوزان کالینز از فدرال رزرو بوستون؛ استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی که این ماه نیز بازنشسته می شود. و لورتا مستر از بانک مرکزی کلیولند.

به طور کلی، گروه FOMC تا حد زیادی مشابه است، با هشت عضو از 12 عضو دارای رای از سال 2022 ادامه می یابد.

ساختمان هیئت مدیره فدرال رزرو Marriner S. Eccles در 19 سپتامبر 2022 در واشنگتن دی سی دیده می شود.  کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) قرار است نشست دو روزه بعدی خود را در مورد نرخ بهره از 31 ژانویه برگزار کند.

پس از هفت افزایش متوالی متوالی نرخ بهره در سال گذشته برای مبارزه با افزایش قیمت‌ها، انتظار می‌رود فدرال رزرو در سال جاری رویکرد ظریف‌تری را برای ابزارهای سیاست پولی بی‌سابقه خود اتخاذ کند و افزایش نرخ‌ها را به حالت بیکاری نهایی کاهش دهد.

الن مید، استاد اقتصاد دانشگاه دوک که 25 سال سابقه کار در فدرال رزرو داشت، گفت: اعضای جدید فدرال رزرو، چه فرمانداران و چه رؤسای مناطق، مدتی طول می کشد تا قلمرو خود را به خطر بیندازند و به طور بالقوه با اجماع متفاوت باشد.

تاریخ نشان داده است که روسای بانک های رزرو معمولاً بیشتر از اعضای هیئت مدیره تمایل به مخالفت دارند. او افزود، با این حال، حتی این درصد کمی – حدود 7٪ – از آرای داده شده است.

او گفت: «انتظار ندارم که ما شاهد مخالفت های زیادی در زمینه آرا باشیم. “من فکر می کنم جایی که ما ممکن است آن را ببینیم نحوه رنگ آمیزی داده هایی است که می بینند.”

«هاکس» و «کبوتر» معمولاً برای توصیف رویکردهای متفاوت سیاست پولی اعضای فدرال رزرو استفاده می‌شوند. کبوترها تمایل دارند سیاست‌های پولی سست‌تر و مسائلی مانند بیکاری پایین را به تورم پایین ترجیح دهند. با این حال هاوکز از افزایش قوی نرخ بهره و پایین نگه داشتن تورم بیش از هر چیز حمایت می کند.

مید گفت: “اگر بخواهم آنها را به عنوان گرایش شاهین یا کبوتر بشناسم، می گویم که صورت فلکی سال گذشته یک صورت فلکی معقول شاهین بود، و صورت فلکی امسال تقریباً به طور قطع به اندازه شاهین نیست.”

با این حال، اگر لائل برینارد، معاون فدرال رزرو، ریاست شورای اقتصادی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را ترک کند، ممکن است تغییر کند. برینارد بیشتر از پاول و دیگران متمایل است، بنابراین خروج او می تواند منجر به تغییر ایدئولوژی بیشتر در رأس فدرال رزرو شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در یک کنفرانس خبری پس از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در 14 دسامبر 2022 در واشنگتن دی سی صحبت می کند.

مید خاطرنشان کرد که مشخصاً این فدرال رزرو به اندازه کافی شناخته شده نیست و افزود: «از آنجایی که برخی از سیاست گذاران جدید در سال 2023 رای می دهند، اطلاعات زیادی در مورد تمایلات سیاستی آنها به اندازه رای دهندگان سال گذشته نداریم.»

به گفته مید، برای وقوع هرگونه انشعاب بالقوه، حرکت های بزرگی در نتایج بازار کار انجام می شود – چیزی که تا به حال دیده نشده است.

“اگر [moderating inflation] او ادامه می‌دهد و بازار کار نرم می‌شود، اما چرخش چندان منفی پیدا نمی‌کند، پس فکر می‌کنم اجماع با ما است.” “من فکر می کنم سوال این است که اگر بازار کار به سرعت شروع به چرخش کند چه اتفاقی می افتد؟”

فدرال رزرو از طریق پیش بینی های اقتصادی خود نشان داده است که افزایش بیکاری را تا محدوده 4.5 تا 4.75 درصد تحمل خواهد کرد. اما اگر این رقم نزدیک‌تر یا از 5 درصد گذشته باشد و تورم به اندازه دلخواه تعدیل نشده باشد، “پس فکر می‌کنم در جایی هستیم که نشانه‌های اختلاف بیشتری را خواهیم دید.”

کلودیا سهم، اقتصاددان سابق فدرال رزرو و بنیانگذار Sahm Consulting، گفت: همانطور که اکنون وجود دارد، مقامات فدرال رزرو عمدتاً از یک کتاب ترانه می خوانند.

او می‌گوید: «چه اعضای رای‌دهنده و چه اعضایی که رای نمی‌دهند، شما واکنش‌های زیادی را در انظار عمومی مشاهده نکردید. واقعاً یک نیروی متحد وجود داشت که “ما بزرگ خواهیم شد و سریع خواهیم رفت.”

سهم افزود که این پیام یکپارچه در طول سخنرانی‌های اخیر در مورد اینکه چگونه فدرال رزرو آن را کاهش می‌دهد، صبور باشد و در مسیر باقی بماند ادامه یافت.

فدرال‌رزرو کاملاً واضح است، حتی افرادی که فکر می‌کنید «کبوتر»‌تر هستند، که نمی‌خواهند خیلی زود دست از کار بکشند و ما را به وضعیتی برسانند که در آن زمان باید برگردند و کارهای بیشتری انجام دهند. ،” او گفت. من فکر نمی‌کنم که تغییر افرادی که رای می‌دهند اهمیت زیادی داشته باشد.»

سهم افزود: «الان همه آنها شاهین هستند.

فدرال رزرو همچنین نمی‌خواهد در موقعیتی قرار گیرد که با داده‌های مثبت تورم، احساس امنیت کاذب را در خود ایجاد کند. کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو هفته گذشته در سخنرانی خود به صراحت بیان کرد: «ما نمی‌خواهیم سر و کله داشته باشیم».

سهم گفت: “ماهها و ماهها خبرهای خوب طول می کشد، و صادقانه بگویم، امسال در انتظار یک سفر پر دست انداز هستیم.” اینطور نیست که هر ماه خبر خوبی در مورد تورم باشد.

پاتریک هارکر، رئیس و مدیر عامل فدرال رزرو فیلادلفیا، عضو جدید رای گیری FOMC در سال 2023

Austan Goolsbee، رئیس و مدیر عامل فدرال رزرو شیکاگو، عضو جدید رای گیری FOMC برای سال 2023

لوری لوگان، رئیس و مدیر عامل بانک فدرال رزرو دالاس، و عضو جدید رای دهنده برای سال 2023.

نیل کشکاری، رئیس و مدیر عامل فدرال رزرو مینیاپولیس و عضو جدید رای گیری FOMC برای سال 2023

کمیته بازار آزاد فدرال 2023

اعضای دائم رای دهنده (هیئت مدیره):

جروم پاول، صندلی

لائل برینارد، نایب رئیس

مایکل بار، معاون نظارت

میشل بومن، فرماندار

لیزا کوک، فرماندار

فیلیپ جفرسون، فرماندار

کریستوفر والر، فرماندار

حوزه های رای دهی:

جان ویلیامز، نیویورک (منطقه رای گیری دائم)

*Austan Goolsbee، شیکاگو

*پاتریک هارکر، فیلادلفیا

* لوری لوگان، دالاس

*نیل کشکاری، مینیاپولیس

مناطق بدون رای:

هلن موچیولو، معاون اول موقت، نیویورک

لورتا مستر، کلیولند

توماس بارکین، ریچموند

رافائل بوستیک، آتلانتا

مری دالی، سانفرانسیسکو

جیمز بولارد، سنت. لویی

استر جورج، کانزاس سیتی (در نظر دارد در این ماه بازنشسته شود)

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما