5 گیگابایت در ثانیه؛ سرعت وای فای

فرارو- اگرچه میزان پذیرش Wi-Fi 6 و 6E در سال 2022 هنوز نسبتاً پایین است، به نظر می رسد که غول فناوری اینتل قصد دارد به سمت نسل بعدی اینترنت پهن باند Wi-Fi 7 حرکت کند.

به لوگر فرارو به نقل از rahnamato، جدیدترین ویدیوی منتشر شده در کانال Newsroom یوتیوب توسط اینتل نشان می دهد که Wi-Fi 7 می تواند به سرعت بیش از 5 گیگابیت در ثانیه دست یابد که حداقل 5 برابر سریعتر از 1 گیگابیت در ثانیه در وای فای 6 است. این نرخ 25 برابر سریعتر از سرعت متوسط ​​Wi-Fi 5 است که تنها 200 مگابایت در ثانیه است.

این آزمایش با استفاده از یک لپ‌تاپ مجهز به کارت شبکه اینتل که از Wi-Fi 7 و یک نقطه دسترسی Broadcom پشتیبانی می‌کند، انجام شد. آزمایش کنندگان نتایج پایدار و پایداری را با سرعت حداکثر 5 گیگابایت در ثانیه یافتند. Broadcom می گوید که ارزش وای فای سریعتر از سرعت است و تاخیر بسیار کم است. تعالیم تاخیر بریا تمن بازیهای انلاینی از ترایک وایفای که ویکی است.

طبق گفته Broadcom، Wi-Fi 7 وضوح UHD 16K و نرخ فریم بالا (یا تعداد بیشتری از افراد در شبکه و پخش ویدیوی 4K و 8K) را برای پخش کننده های رسانه فراهم می کند.

اینتل امیدوار است در سال 2024 لپ تاپ های مجهز به اینتل را به مودم های Wi-Fi 7 مجهز کند. این شرکت به چهار ویژگی کلیدی وای فای 7 اشاره می کند: اتصال سریع، قابلیت اطمینان، پاسخگویی سریع، مشابه اتصال بی سیم و افزایش حریم خصوصی و امنیت.

WiFi-7

همانطور که در جدول مقایسه ارائه شده توسط اینتل مشاهده می کنید، وای فای 7 دارای استانداردهای جدیدی نسبت به نسل های قبلی است. این شبکه عملکرد سه باند را در فرکانس های 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز ارائه می دهد. عملکرد 3 باند به شما امکان می دهد دستگاه های بیشتری را بدون تداخل زیاد در مقایسه با عملکرد 1 باند و 2 باند متصل کنید.

فناوری‌های زیرساخت Wi-Fi 7 را می‌توان برای کانال‌های گسترده‌تر 320 مگاهرتز در طیف 6 گیگاهرتز بدون مجوز، مدولاسیون داده 4K QAM و استاندارد رمزگذاری امنیت شبکه WPA4 استفاده کرد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما