گوترش مشارکت سازمان ملل با هند را به عنوان نیروگاهی برای اهداف توسعه پایدار برجسته می کند

پس از آن، او به مؤسسه فناوری هند در پایتخت تجاری هند رفت و در آنجا سخنرانی کرد و از مشارکت بین این کشور و سازمان ملل در جشن 75 سالگی هند قدردانی کرد.هفتم سالگرد.

او گفت که ریاست آتی هند بر گروه 20 – گروه کشورهای بزرگ صنعتی – فرصت مهمی برای آوردن ارزش‌ها و چشم‌انداز کشورهای در حال توسعه به بالاترین جدول اقتصاد جهانی خواهد بود و به طور کلی جنوب جهانی را برجسته می‌کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین روی حمایت هند برای بسیج کشورهای گروه 20 برای کاهش بدهی حساب کرد.

بزرگترین مشارکت کننده

دبیرکل خاطرنشان کرد که هند بزرگترین تامین کننده پرسنل نظامی و پلیس برای مأموریت های سازمان ملل است، از جمله اولین نیروی پلیس سازمان ملل متحد که تماماً زن است به یک مأموریت حافظ صلح سازمان ملل اعزام می شود.

او گفت که بیش از 200000 مرد و زن هندی در 49 ماموریت حفظ صلح از سال 1948 خدمت کرده اند.

دبیر کل سازمان ملل همچنین خاطرنشان کرد که هند به عنوان خانه یک ششم بشریت و بزرگترین نسل جوانان جهان، می تواند دستور کار 2030 را “بسازد یا بشکند”.

توسعه “تأثیر بالا”.

«سفر توسعه اخیر هند با برنامه‌های تاثیرگذاری بالا که در مقیاس ارائه شده است، مشخص می‌شود. این شامل بزرگترین طرح حمایت اجتماعی مبتنی بر غذا در جهان و گسترش گسترده دسترسی به آب تمیز و خدمات بهداشتی است.

او مشارکت هند را در اصلاحات عمیق در معماری مالی جهانی تشویق کرد، که در حال حاضر به نفع ثروتمندترین کشورها به ضرر بقیه است.

او همچنین از هند خواست تا به یک ابرقدرت جهانی در فناوری تجدیدپذیر تبدیل شود و به یک قطب تولیدی برای دامن زدن به این انقلاب در سراسر جهان تبدیل شود.

وی افزود که صدای هند در صحنه جهانی تنها می تواند از طریق تعهد قوی به فراگیر بودن و احترام به حقوق بشر در داخل، اقتدار و اعتبار کسب کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در جریان سفر خود به هند به قربانیان حملات تروریستی 26 سپتامبر در هتل قصر تاج محل بمبئی ادای احترام کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در جریان سفر خود به هند به قربانیان حملات تروریستی 26 سپتامبر در هتل قصر تاج محل بمبئی ادای احترام کرد.

جلسه مودی

او در روز پنجشنبه قصد دارد با نخست وزیر نارندرا مودی دیدار کند و همچنین از یک سایت پروژه نمونه که اخیراً اولین روستای هند با انرژی خورشیدی اعلام شده است، بازدید خواهد کرد.

او پس از ترک هند به ویتنام سفر می کند، جایی که در مراسم بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد این کشور به عنوان یک کشور عضو سازمان ملل شرکت خواهد کرد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما