اخبار مختصر 4 نوامبر 2022 |

این خبر به طور خلاصه از سازمان ملل است.

امنیت و امنیت غیرنظامیان یمنی بدون تمدید آتش بس در خطر است

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در اثر حملات تک تیرانداز و گلوله باران، از گروه‌های متخاصم در یمن خواسته می‌شود تا آتش‌بس با میانجیگری سازمان ملل را که بیش از یک ماه پیش لغو شد، تمدید کنند.

فولکر ترک، مسئول حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید که نگرانی شدید و فزاینده ای در مورد امنیت و امنیت غیرنظامیان وجود دارد.

او درخواست‌های دبیرکل سازمان ملل را برای تمدید آتش‌بس و تلاش برای حل و فصل مذاکره برای پایان دادن به درگیری‌ها یک بار برای همیشه تکرار کرده است.

آغاز جنگ بیش از هفت سال پیش یمن را در یک بحران انسانی بی نظیر فرو برد. توافق آتش بس آرامش نسبی را به ارمغان آورده بود. با این حال، در اوایل ماه اکتبر منقضی شد بدون اینکه طرفین درگیری به توافقی برای تمدید آن دست یابند.

آقای. ترک روز جمعه گفت که هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان و اشیاء غیرنظامی توسط قوانین بین المللی ممنوع است و جنایت جنگی محسوب می شود و افزود که هرگونه حمله باید فورا متوقف شود.

افغانستان: نگرانی از دستگیری در کنفرانس مطبوعاتی جامعه مدنی زنان

نگرانی برای رفاه یک زن و چهار همکار مرد که روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی توسط یک سازمان جامعه مدنی زنان در افغانستان دستگیر شدند، وجود دارد.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل، OHCHR، می گوید که تعدادی از مقامات امنیتی طالبان در کابل جلسه را مختل کردند و پنج نفر را در محل بازداشت کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که ماموران پلیس زنان باقی مانده را در این مراسم حدود یک ساعت بازداشت کردند.

گفته می شود که آنها قبل از رهاسازی گوشی های این زنان را بازرسی بدنی و بررسی کرده اند.

پنج نفری که دستگیر شدند همچنان در بازداشت هستند. OHCHR از کسانی که این گروه را نگه می دارند خواسته است تا وضعیت رفاهی خود را به روز کنند.

جرمی لورنس، سخنگوی OHCHR، روز جمعه گفت که همه افغان‌ها حق تجمع مسالمت‌آمیز، آزادی بیان و عقیده، بدون ترس از دستگیری یا ارعاب را دارند و از مقامات طالبان خواست که به این حقوق احترام بگذارند.

WFP: بحران آب و هوا در پاکستان نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در سازگاری با آب و هوا را برجسته می کند

در حالی که رهبران جهان در کنفرانس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد (COP27) در مصر گرد هم می‌آیند، برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) خواستار اقدام فوری برای مقاوم‌تر کردن جوامع آسیب‌پذیری است که در خط مقدم بحران آب و هوا در پاکستان و سایر نقاط داغ آب و هوایی زندگی می‌کنند. .

سیل پاکستان که یک سوم این کشور را زیر آب گرفت، جان بیش از 1700 نفر را گرفت، هشت میلیون نفر را از بین برد و خانه ها، مدارس، امکانات بهداشتی، جاده ها، پل ها و سایر زیرساخت ها را ویران کرد.

سیل خانواده‌های آسیب‌پذیر را در مناطق روستایی و شهری به سطوح بالاتری از گرسنگی شدید محکوم کرد.

کریس کای، مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در پاکستان، گفت: «سیل در پاکستان شواهد زیادی از چگونگی بحران آب و هوای ویرانگر زندگی، معیشت و زیرساخت‌ها ارائه می‌کند. اگر جوامع آماده نباشند.

WFP از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که به ایجاد انعطاف‌پذیری کسانی که در پایان شدید بحران آب‌وهوایی قرار دارند و سرمایه‌گذاری کافی برای مقابله با علل ریشه‌ای آن کمک کند.

نیکی چادویک، اخبار سازمان ملل

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما