Masters به ​​گلف بازان LIV اجازه می دهد تا در مسابقات 2023 شرکت کنندCNN

برگزارکنندگان این رشته معتبر روز سه شنبه اعلام کردند گلف بازانی که در مجموعه گلف LIV بازی کرده اند، اجازه خواهند داشت در مسابقات مسترز سال آینده شرکت کنند.

فرد ریدلی – رئیس باشگاه گلف ملی آگوستا، که مسابقات مسترز را برگزار می کند – در بیانیه ای گفت که “کسانی که تحت معیارهای فعلی ما واجد شرایط هستند” این هفته دعوت نامه هایی را برای بازی در هشتاد و هفتمین دوره این رشته در ماه آوریل دریافت خواهند کرد.

تعدادی از بازیکنانی که در مجموعه بحث‌برانگیز LIV Golf با حمایت عربستان سعودی شرکت کرده‌اند، برای دعوت فهرست شده‌اند، از جمله فیل میکلسون، برنده سه دوره Masters، شماره جهانی. قهرمان 3 و 2022 اوپن کامرون اسمیت و قهرمان چهار بار قهرمان اصلی بروکس کوپکا.

واجد شرایط بودن بازیکنان LIV Golf برای رشته های اصلی یکی از موارد اختلاف در شکاف مداوم در این ورزش بوده است، با محرومیت گلف بازان شرکت کننده از تور PGA و هیچ امتیاز رتبه بندی جهانی برای رویدادهای گلف LIV ارائه نشده است.

در اوایل سال جاری، LIV Golf در کنار برخی از بازیکنان خود به یک شکایت ضد تراست پیوست تا تعلیق خود را در تور PGA به چالش بکشد. تور PGA در اواخر سپتامبر یک شکایت متقابل ارائه کرد.

ماه گذشته، تایگر وودز از گرگ نورمن، مدیرعامل سری گلف LIV خواست تا از سمت خود کناره گیری کند.

اسمیت در حال فعالیت در LIV Golf Invitational Miami در ماه اکتبر.

ریدلی گفت: «متأسفانه، اقدامات اخیر گلف حرفه‌ای مردان را با کاهش فضایل بازی و میراث معنادار کسانی که آن را ساخته‌اند، تقسیم کرده است.

“اگرچه ما از این تحولات ناامید هستیم، اما تمرکز ما بر این است که سنت گرد هم آوردن یک زمین برجسته از گلف بازان در آوریل آینده را گرامی بداریم.

ما به نقطه مهمی در تاریخ ورزش خود رسیده ایم. در آگوستا نشنال، ما ایمان داریم که گلف، که در طول سال ها بر چالش های زیادی غلبه کرده است، دوباره دوام خواهد آورد.

ریدلی اشاره کرد که تغییرات دیگری در “معیارهای دعوت” مسابقات ممکن است در آینده انجام شود.

وی گفت: همانطور که در گذشته گفته‌ایم، ما هر سال به تمام جنبه‌های مسابقات نگاه می‌کنیم.

“هر گونه تغییر یا تغییر در معیارهای دعوت برای مسابقات آینده در ماه آوریل اعلام خواهد شد.”

وودز و روری مک ایلروی، که به طور مشابه در انتقادات خود از سری گلف LIV صراحتاً ابراز داشته است، هر دو در لیست دعوت شده قرار دارند.

در ماه آگوست، مک‌ایلروی این سریال را به دلیل «تجزیه» گلف حرفه‌ای مردان محکوم کرد.

قهرمانان قبلی مسترز داستین جانسون، پاتریک رید، سرجیو گارسیا، بابا واتسون و چارل شوارتزل از جمله بازیکنان دیگری هستند که در مسابقات گلف LIV که قرار است دعوت شوند، و همچنین برایسون دکامبو، قهرمان US Open 2020 و شماره جهانی جهان، بازی کرده اند. 30 آبراهام آنسر از مکزیک.

مجموعه LIV Golf توسط صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی (PIF) پشتیبانی می شود – یک صندوق سرمایه گذاری مستقل به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و فردی که گزارش های اطلاعاتی ایالات متحده از او به عنوان مسئول تایید عملیاتی که منجر به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار در سال 2018. بن سلمان دست داشتن در قتل خاشقجی را رد کرده است.

مسابقات مسترز 2023 از 6 آوریل تا 9 آوریل برگزار می شود.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما