140 امدادگر در سال 2021 کشته شدند زیرا شکاف بودجه بشردوستانه سازمان ملل بیشتر از همیشه است – OCHA

این خبر در زمانی منتشر می شود که نیازهای جهانی به بالاترین حد خود رسیده است. با رکورد 303 میلیون نفر در سراسر جهان در بحران.

هدف درخواست های سازمان ملل دستیابی به 204 میلیون نفر از آسیب پذیرترین افراد است. ینس لرکه، سخنگوی OCHA، گفت: هرگز بشردوستان برای پاسخگویی به این سطح از نیاز فراخوانده نشده اند و آنها این کار را در محیط های خطرناک تر انجام می دهند.

“بزرگترین شکاف” در نیازهای مالی

هزینه پروژه های امدادی هماهنگ شده توسط سازمان ملل در سال جاری نزدیک به 50 میلیارد دلار است.

اگرچه تعهدات مالی به بالاترین سطح خود رسیده است – در مجموع بیش از 15 میلیارد دلار – نیازها از بودجه بیشتر است.

“این بزرگترین شکافی است که تا به حال داشته ایم. با این حال، این بزرگترین میزان کمک مالی است که تاکنون انجام شده است. Laerke اشاره کرد.

“بنابراین، مشکل این است که نیازها در جهان بسیار سریعتر از کمک های مالی کمک کننده در حال افزایش است.”

140 امدادگر در سال 2021 کشته شدند

بر اساس داده های سازمان غیردولتی نتایج بشردوستانه، که شرکای سازمان ملل هر ساله برای برجسته کردن این آمارها، سال گذشته بیش از 140 امدادگر در حین انجام وظیفه کشته شدند که بالاترین تعداد تلفات از سال 2013 است..

به‌جز دو نفر از امدادگرانی که جان خود را از دست دادند، کارکنان ملی بودند، و این امر نشان دهنده خطراتی است که امدادگران ملی اغلب با آن مواجه هستند. لایرکه افزود که سال گذشته 203 امدادگر دیگر مجروح و 117 نفر ربوده شدند.

سخنگوی OCHA توضیح داد که “خشن ترین کشورها برای امدادگران همچنان سودان جنوبی و پس از آن افغانستان و سوریه هستند.” بر اساس نتایج بشردوستانه، 168 امدادگر تا کنون در سال جاری مورد حمله قرار گرفته اند که منجر به کشته شدن 44 نفر شده است. او گفت: «بیشتر بیش از 140 کشته در سال 2021 توسط سلاح‌های کوچک و حوادث تیراندازی کشته شدند که دومین علت مرگ‌ومیر حملات هوایی و گلوله باران بود که بیشتر آنها در سوریه بودند. Laerke.

روز جهانی بشردوستانه

در همین حال، به مناسبت روز جهانی بشردوستانه که هر ساله در 19 آگوست گرامی داشته می شود، مارتین گریفیتس، هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل متحد و معاون دبیرکل در امور بشردوستانه بیانیه ای صادر کرد که در آن به “تمامی کارکنان بشردوستانه که اغلب در شرایط خطرناک برای کمک به دیگران کار می کنند” ادای احترام کرد. نیازمندان» ضمن گرامیداشت یاد و خاطره «جان باختگان در راه انجام وظیفه».

پیش از این روز، OCHA کمپین یک هفته‌ای را برای قدردانی از کارگران بشردوستانه با موضوع «راه‌اندازی کرده است.یک دهکده می‌خواهد، که نشان می‌دهد چگونه امدادگران در یک تلاش جمعی برای کاهش نیازهای شدید گرد هم می‌آیند.

رئیس OCHA گفت: «درست مانند ضرب المثل “برای بزرگ کردن یک کودک به یک دهکده نیاز است”، “دهکده” انسان دوستانه است که با جوامع آسیب دیده کار می کنند تا کمک و امید را به مردم گرفتار در بحران بیاورند.”

“روز جهانی بشردوستانه امسال بر اساس این استعاره از تلاش جمعی است و از مردم در همه جا می خواهد که از کارهای بشردوستانه، هر کسی که آن را انجام می دهد، قدردانی کنند.”

از عموم مردم دعوت می‌شود تا هشتگ #ItTakesAVillage را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنند، این پست را به اشتراک بگذارند، لایک کنند و در مورد آن نظر بدهند، تا با افرادی که نیاز به کمک دارند و از کسانی که برای ارائه آن تلاش می‌کنند قدردانی کنند.

درباره روز جهانی بشردوستانه

مجمع عمومی سازمان ملل این رویداد سالانه را در سال 2008 برای بزرگداشت سالگرد بمباران مقر سازمان ملل متحد در بغداد عراق در سال 2003 که منجر به کشته شدن 22 امدادگر شد، تعیین کرد.

این روز برای برجسته کردن جنبه‌های مختلف اقدامات بشردوستانه و بسیج مردم در سطح جهان برای حمایت از هدف گسترده‌تر بشردوستانه تکامل یافته است.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما