یونسکو از مرگ پله، اسطوره فوتبال، «عمیقاً ناراحت» شد

سازمان آموزش و فرهنگ سازمان ملل متحد که از قدرت ورزش در سراسر جهان دفاع می کند، یونسکو، در توییتی از درگذشت وی “عمیقاً متأسف” شد و به مردم برزیل و “خانواده فوتبال” گسترده تر تسلیت گفت.

پله در سن 17 سالگی اولین جام جهانی فوتبال یا فوتبال خود را در سال 1958 به دست آورد و دو بار دیگر در سال های 1962 و 1970 جام برتر را در این بازی برد. در 1363 بازی در طول دوران حرفه ای خود، که از زمانی که او فقط 15 سال داشت شروع شد.

ادسون آرانتس دو ناسیمنتو، در سال 1940، غول فوتبال، ملقب به “مروارید سیاه” و “پادشاه” که در سال 1977 از بازی بازنشسته شد، متولد شد.

در سال 1999، بازیکن سانتوس و مورد احترام ترین ستاره برزیل، در نظرسنجی برندگان توپ طلای قبلی – بازیکنانی که جایزه سالانه جهانی فوتبال را به دلیل عملکرد برجسته در آن سال برنده شدند، به عنوان بازیکن قرن انتخاب شد.

گلزنی برای سازمان ملل

او زمان قابل توجهی را در دوران بازنشستگی به حمایت از سازمان ملل و کار آن، هم به عنوان سفیر حسن نیت برای صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف و هم به عنوان قهرمان ورزش یونسکو از سال 1994 اختصاص داد.

او همچنین به عنوان سفیر حسن نیت برای اجلاس زمین سازمان ملل متحد در ریودوژانیرو، در سال 1992 منصوب شد، یکی از اولین اجلاس های جهانی توسعه و زیست محیطی که به آینده ای پایدارتر برای همه اختصاص داشت.

می‌توانید کنفرانس مطبوعاتی پله را پیش از اجلاس سران زمین، از آرشیو سمعی و بصری سازمان ملل، در اینجا بشنوید.

در آن زمان، موریس استرانگ، دبیر کل اجلاس سران، او را نه تنها بزرگترین فوتبالیست جهان، بلکه “مردی جهانی” توصیف کرد که ریشه در برزیل دارد.

او به خبرنگاران گفت: “تعهد او به مردم، به سیاره زمین، او را به یک شهروند واقعی زمین ما متمایز می کند.”

یونسکو در توییت خود گفت که او “بی وقفه برای ترویج ورزش به عنوان ابزاری برای صلح تلاش کرده است. او به شدت دلتنگ خواهد شد.»

فیلیپو گراندی، رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در توئیتی نوشت: «امشب همه در کنار مردم برزیل هستیم و مردی را جشن می‌گیریم که میلیون‌ها کودک را در سراسر قاره‌ها و نسل‌ها رویاپردازی کرد».

کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد محیط زیست و توسعه (UNCED) سفیر حسن نیت پله (دارای فرزندان) از برزیل، در حالی که به سمت سالن عمومی در ریودوژانیرو، برزیل می رود، مورد استقبال کودکان قرار می گیرد.  (ژوئن 1992)

کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد محیط زیست و توسعه (UNCED) سفیر حسن نیت پله (دارای فرزندان) از برزیل، در حالی که به سمت سالن عمومی در ریودوژانیرو، برزیل می رود، مورد استقبال کودکان قرار می گیرد. (ژوئن 1992)

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances