چانگ پنگ ژائو، رئیس بایننس در تلاش است تا کریپتو را تقویت کند

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار پلتفرم رمزنگاری مسلط بایننس، در روزهای اخیر مجموعه‌ای از پیشنهادات را ارائه کرده است و به دنبال بازگرداندن نظم به دنیای ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی رقیب FTX است.

موفقیت خودش ممکن است به آن بستگی داشته باشد. با به عهده گرفتن نقش یک بانک مرکزی بالفعل برای دنیای رمزنگاری سرکش و بی ضابطه، آقای. ژائو به بایننس کمک می کند تا در برابر طوفان هایی که رقیبش را فراگرفته، ایمن تر جلوه کند.

ایلان سولوت، یکی از رئیس دارایی‌های دیجیتال در شرکت مالی مستقر در لندن، مارکس، می‌گوید: «با فرآیند حذف، او به یکی از آخرین مردانی تبدیل شد که نماینده صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال بود. او به‌خاطر اصول یا غریزه بقا، باید خود را با دنیای در حال تغییر وفق دهد.»

پرسش و پاسخ زنده WSJ

بحران کریپتو: گفتگو با آلسیا هاس از کوین بیس

در یک هفته، FTX از یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال به ورشکستگی تبدیل شد و کل بازار دارایی‌های دیجیتال را تکان داد. به Alesia Haas در ساعت 4 بعد از ظهر به وقت شرقی در ماه نوامبر به مدیر مالی Coinbase بپیوندید. 16 همانطور که او در مورد آنچه در آینده برای صنعت پیش می آید بحث می کند.

سخنگوی Binance از اظهار نظر خودداری کرد.

آقای. ژائو گفت بایننس که تا کنون بزرگترین مرکز تجارت ارزهای دیجیتال است، یک صندوق بازیابی صنعت ایجاد خواهد کرد و متعهد شد که دارایی‌های سکه دیجیتال مشتریان را شفاف کند. او دیگران را وادار به انجام همین کار کرده است.

«کریپتو از بین نمی رود. ما هنوز اینجا هستیم. بیایید دوباره بسازیم. ژائو توییت کرد.

آقای. ژائو که در چین به دنیا آمده و در کانادا بزرگ شده است، در چند سال گذشته بایننس را به یک غول بزرگ تبدیل کرده است و تراکنش‌های رمزنگاری بیشتری را نسبت به نزدیکترین رقبای خود پردازش می‌کند. معامله گران با او رفتار می کنند تلفظ ها، معمولاً با 7.7 میلیون دنبال کننده او در توییتر ساخته می شود. ماه گذشته، بایننس 500 میلیون دلار برای تصاحب شرکت رسانه های اجتماعی توسط ایلان ماسک کمک کرد.

توییت های مشکوک آقای. ژائو در اوایل این ماه الهام بخش خروج پول نقد از FTX بود. او قبل از اینکه بگوید خیلی دور از ذهن است، برای تصاحب رقیب خود برای مدت کوتاهی وارد مذاکره شد.

درخواست های او برای اصلاحات نشان دهنده چرخشی از وقایع برای Binance و Mr. ژائو بایننس هدف منتقدانی بوده است که می گویند برای ارتقای شفافیت خیلی کم کار کرده است. این صرافی روزانه ده‌ها میلیارد دلار معامله می‌کند، اما مدت‌هاست که بدون دفتر مرکزی رسمی و بدون ثبت در بسیاری از کشورها فعالیت می‌کند. تحت فشار رگولاتورها شروع به راه اندازی دفاتر و گرفتن مجوز کرده است.

صرافی ارزهای دیجیتال FTX به عنوان یک بازمانده در یک صنعت در حال مبارزه دیده می شد، اما در طول شش روز، صرافی به دلیل بحران نقدینگی ناگهانی سقوط کرد. WSJ عواملی که باعث رشد FTX شد و آنچه منجر به سقوط آن شد را توضیح می دهد. تصویر: الکساندرا لارکین

وال استریت ژورنال پیشتر گزارش داده بود که بازوی ایالات متحده بایننس، در عین حال، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار مورد بررسی قرار گرفته است.

روز دوشنبه، آقای ژائو سعی کرد به کاربران اطمینان دهد، گفت که صرافی او نه وام گرفته است و نه سرمایه گذاری از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر، و پولی را از پلتفرم خارج نکرده است، تمام کارهایی که FTX انجام داد.

وال استریت ژورنال گزارش داد که FTX ارزهای رمزنگاری شده را از مشتریان خود به یکی از شرکت‌های وابسته به نام Alameda Research قرض داد و حفره‌ای در صرافی ایجاد کرد. وقتی مشتریان سعی کردند پول خود را بیرون بیاورند، نتوانستند.

در میان آقای پیشنهادات ژائو این است که صرافی‌های رمزنگاری کاری به نام اثبات ذخیره‌سازی درخت مرکل انجام دهند، راهی برای نشان دادن اینکه سپرده‌هایشان در داخل صرافی است.

“Binance به زودی شروع به اثبات ذخیره سازی خواهد کرد. شفافیت کامل،” او در توییتر گفت.

بایننس در ماه سپتامبر، 62 درصد از سهم بازار را برای معاملات مشتقات در اختیار داشت که در مقایسه با 53 درصد در ابتدای سال، طبق ارائه‌دهنده داده CryptoCompare.

اگر تجارت کریپتو پس از بحران FTX بهبود یابد، بایننس حتی بزرگتر خواهد شد. صرافی امسال پس از سقوط سایر پلتفرم های معاملاتی در ماه می، سهم بازار را به دست آورد.

در حالی که اکثر صرافی ها کارکنان را اخراج می کنند و هزینه ها را کاهش می دهند، بایننس استخدام می کند. انتظار می رود نیروی کار این شرکت تا پایان سال به 8000 نفر برسد، در حالی که در تابستان حدود 6000 نفر بود. ژائو در اوایل این ماه به وال استریت ژورنال گفت.

آقای. ژائو به ژورنال گفت که حجم معاملات و تعداد کاربران بایننس در ماه‌های اخیر ضربه خورده است، اما کمتر از رقبا. او گفت که بایننس نقدینگی زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا در صورت نیاز خرید و فروش کنند محصولاتی که ارائه می‌کند، مارجین کمتری را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند.

ما پلتفرم خود را با دقت اجرا می کنیم. چنین چیزهایی که کاربران در طول زمان متوجه آن می شوند. ژائو گفت.

به Patricia Kowsmann در patricia.kowsmann@wsj.com بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorial