نظر | ترامپ، قربانی ماچو ماچو

واشنگتن – در میان بسیاری از لحظات قابل توجه در چند روز گذشته، این مورد مورد علاقه من بود: دونالد ترامپ در نهایت اذعان کرد که جو بایدن رئیس جمهور است.

بدنام ترین منکر انتخابات ما فاش کرد که او واقعاً معتقد نیست که انتخابات از او دزدیده شده است. زیرا اگر او بود رئیس جمهور مستقر، همانطور که پیروان QAnon دوست دارند او را صدا کنند، او نیازی به نامزدی برای ریاست جمهوری ندارد.

در یکی از حومه های مریلند که مدت ها پیش تحت پوشش آن قرار گرفتم، یک رئیس آتش نشانی و معاونش متهم به آتش سوزی شدند. “آتش سوزی آتش نشان” در واقع یک اصطلاح است، با مدخل خاص خود در ویکی پدیا، زیرا بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد.

این همان چیزی است که ترامپ در سخنرانی اعلامی خود، هنگامی که گفت که “صداقت، اعتماد و اعتماد را در انتخابات ما باز خواهد گرداند” به نظر می رسید. آتش‌نشان به دنبال شغل آتش‌نشان است. او دروغگو و شیادی است که اعتماد به انتخابات ما را تضعیف کرد. تمام این ایرادات در مورد رای گیری تقلبی تنها به مشارکت جمهوری خواهان لطمه زده و مستقل ها و حتی برخی جمهوری خواهان را که از ترامپ خسته شده بودند به دموکرات ها کشاند. اما او اهمیتی نمی دهد، تا زمانی که بتواند سرزنش از دست دادن خود را از بین ببرد.

ترامپ سه‌شنبه شب در مارآلاگو در بیانیه‌ی سست و غم‌انگیز خود گفت: «همان‌طور که قبلاً گفته‌ام، جدی‌ترین تهدیدها برای تمدن ما از خارج نیست، بلکه از داخل است.»

این در واقع درست است، اما فقط به این دلیل که ترامپ از هر تقسیم بندی تاریک و انگیزه پایه ای که می توانست استفاده کند. او ترجیح می دهد دموکراسی ما را منفجر کند تا اینکه بپذیرد بازنده است و این او را به یک خائن تبدیل می کند.

ترامپ از لفاظی‌های دروغین ماچو ماچو من به رخ می‌کشد. برای دهه‌ها، جمهوری‌خواهان به آمریکایی‌ها گفته‌اند که از پذیرش قربانی شدن دست بردارند و روی پای خود بایستند، و اینجاست که رهبر آنها ریاست‌جمهوری خود را بر روی سکوی اعلام می‌کند. وای بر من! دست از انتخاب من بردارید! من را انتخاب کنید زیرا من یک مرد پاییزی هستم!

ترامپ در یک گردهمایی نه چندان جشن که در آن ملانیا گروگان به نظر می رسید و ایوانکا هم حضور نداشت، گفت: «به شما خواهم گفت که من یک قربانی هستم.

دید او دقیقاً نشاط آور نبود: «ما مورد حمله قرار خواهیم گرفت. به ما تهمت خواهند زد. ما نیز مانند من مورد آزار و اذیت قرار خواهیم گرفت.» باعث شد «قتل عام آمریکایی» شبیه «تعطیلات رومی» به نظر برسد.

شهادت ترامپ به زندگی او با ملانیا در استراحتگاهی در کنار اقیانوس ادامه می‌یابد، که به گفته او «آسان‌ترین کار نبوده است».

گفت: من به خانه می روم و او می گوید: تو عصبانی و ناراحت به نظر می آیی. من می گویم، “فقط مرا تنها بگذار.” زوج سرگرم کننده!

این واقعاً یک اعلامیه نبود، بلکه یک کلاهبرداری دیگر ترامپ برای جلوگیری از پیگرد قانونی و ادامه جمع آوری پول از طرفدارانش بود.

ترامپ قربانی نیست او قربانی می آفریند. ترامپ اولین رئیس‌جمهور سابق است که تحت بازجویی ویژه در مورد اینکه آیا او طراح کودتا بوده است یا خیر.

این بسیار شگفت انگیز است، به خصوص که او دوباره برای ریاست جمهوری نامزد شده است.

روز جمعه، مریک گارلند، دادستان کل، تلاش کرد تا با انتصاب جک اسمیت به‌عنوان مشاور ویژه، سیاست را از یک فرآیند ذاتی سیاسی حذف کند تا مشخص کند که آیا شخص یا نهادی به طور غیرقانونی در انتقال قدرت پس از انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 یا صدور گواهینامه انتخابات دخالت کرده است یا خیر. رای کالج در ژانویه یا حدود آن برگزار شد. 6، 2021.”

فی-فای-فو-فوم، جک ترامپ را تعقیب می کند تا ببیند آیا او کار احمقانه ای انجام داده است. (دلیل اینکه “درباره” 6 ژانویه است می تواند این باشد که شورش برانگیخته شده توسط ترامپ در کاپیتول صدور گواهینامه را به 7 ژانویه منتقل کرد.)

همانطور که گارلند گفت، اسمیت همچنین تحقیقات را انجام خواهد داد، “شامل اسناد طبقه بندی شده و سایر سوابق ریاست جمهوری و همچنین مانع تراشی احتمالی در این تحقیقات.”

ترامپ به فاکس نیوز گفت که در تحقیقات شرکت نخواهد کرد، گویی این یک بوفه صبحانه در Mar-a-Lago است که او از آن صرف نظر می کند.

مشاوران ویژه دیگر چندان خاص نیستند. بیل کلینتون از وکیل تام، کنت استار جان سالم به در برد. ترامپ از تحقیقات رابرت مولر که بدون قطعنامه مشخص به پایان رسید جان سالم به در برد. جای تعجب نیست که تلاش جان دورهام برای بی اعتبار کردن این تحقیقات، که با نیت بدی شروع شد، کاملاً بی نتیجه ماند.

اگرچه جک اسمیت، که قبلا بخش صداقت عمومی وزارت دادگستری را اداره می‌کرد، روز جمعه بیانیه‌ای صادر کرد و قول داد که «قضاوت مستقلی انجام دهد»، حامیان ترامپ هرگز آن را خریداری نمی‌کنند. و ترامپ با ایفای نقش قربانی آنها را برافروخت، حتی اگر مقصر باشد.

جمهوری خواهان مجبور شدند از طرح تحقیقات خود از دموکرات ها برای تأمل در مورد اخبار جدید درباره ترامپ مکث کنند. لیین تد کروز برای اولین بار با توییت خود مبنی بر اینکه بایدن به وزارت دادگستری سلاح تبدیل شده بود، خارج شد: “این سندروم آشفتگی ترامپ است اما این بار با اسلحه و نشان.” اسمیت کمی الیوت نسی به نظر می رسد، اما احتمالاً بدون سلاح کار خواهد کرد.

گارلند بدیهی است که سعی می کند از تصمیم گیری در مورد اتهام یا عدم اتهام رئیس جمهور گذشته اجتناب کند. اما نکته اساسی این است: فقط به این دلیل که ترامپ خود را نامزد معرفی کرد، نباید دست نخورده باشد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما