مطالعه نشان می دهد که پیاده روی ممکن است از درد جدید زانو برای برخی جلوگیری کند

یک مطالعه جدید امیدوارکننده نشان می‌دهد که پیاده‌روی می‌تواند از درد زانو در افراد مبتلا به آرتروز جلوگیری کند.

محققان بیش از 1000 فرد 50 ساله یا بالاتر مبتلا به استئوآرتریت زانو، شایع ترین نوع آرتریت در ایالات متحده را مورد بررسی قرار دادند. برخی در ابتدا درد مداوم داشتند، در حالی که برخی دیگر نداشتند. پس از چهار سال، کسانی که بدون درد مکرر زانو شروع کردند و حداقل 10 بار برای ورزش راه رفتند، کمتر دچار سفتی یا دردهای جدید و منظم در اطراف زانوهای خود شدند و آسیب ساختاری کمتری در زانوهای خود داشتند. این مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به استئوآرتریت زانو که کاسه‌دار هستند، ممکن است از پیاده‌روی بهره‌مند شوند.

این تحقیق پتانسیل یک راه آسان – و رایگان – را برای مبارزه با یکی از شایع ترین مقصران درد زانو در میان سالمندان ارائه می دهد.

دکتر گفت: یافته ها نشان دهنده “یک تغییر پارادایم” است. گریس هسیائو-وی لو، استادیار کالج پزشکی بیلور در هیوستون و نویسنده اصلی این مطالعه. «همه همیشه به دنبال نوعی دارو هستند. این اهمیت و احتمال اینکه مداخلات برای استئوآرتریت ممکن است چیزی متفاوت باشد، از جمله ورزش خوب قدیمی را برجسته می کند. او اضافه کرد که این تحقیقات نشان می دهد که ورزش می تواند به مدیریت آرتروز در سایر مفاصل مانند مفاصل باسن، دست ها و پاها کمک کند.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، استئوآرتریت، که گاهی به آرتریت “ساییدگی” نیز گفته می شود، بیش از 32.5 میلیون بزرگسال در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد و زمانی رخ می دهد که غضروف مفصل شکسته می شود و استخوان زیرین شروع به تغییر می کند. خطر ابتلا به این بیماری با افزایش سن افزایش می یابد و حدود یک سوم افراد بالای 60 سال به آرتروز زانو مبتلا هستند. لو گفت. او افزود که بسیاری از بیماران برای درمان درد از داروهایی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده می کنند که در دوزهای زیاد می تواند منجر به مشکلات کلیوی و زخم شود.

در عوض، ممکن است بتوانند به ورزش روی بیاورند. دکتر دکتر گفت: برای چندین دهه، کارشناسان بهداشت، پیاده روی را در درجه اول راهی برای تقویت سلامت قلبی عروقی می دانستند. الین حسینی، روماتولوژیست در کلینیک کلیولند که در این مطالعه شرکت نداشت. با این حال، در سال‌های اخیر، پزشکان برای درمان بیماری‌هایی مانند افسردگی، اختلالات شناختی و آرتروز خفیف به تمرینات کم‌تأثیر توجه کرده‌اند. اما مطالعه جدید نشان می دهد که پیاده روی می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز عمل کند. لو گفت، و نشان می دهد که افرادی که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری هستند ممکن است بخواهند پیاده روی منظم را در برنامه خود بگنجانند. به عنوان مثال، دکتر خود لو گفت که بر اساس یافته‌هایش، باید بیشتر راه برود، زیرا مادرش آرتروز دارد.

این مطالعه در سال 2004 آغاز شد و درد پایه زانو شرکت کنندگان را با استفاده از رادیوگرافی برای ارزیابی آرتروز آنها ثبت کرد. سپس محققان از شرکت‌کنندگان خواستند تا عادات ورزشی خود را ثبت کنند و علائم خود را در بازدیدهای بعدی منظم بررسی کردند و پرسیدند که زانوهایشان چقدر درد می‌کند.

پس از چهار سال، 37 درصد از شرکت‌کنندگان در مطالعه که برای ورزش پیاده روی نمی‌کردند (بدون احتساب سفر گاه به گاه به قطار یا فروشگاه مواد غذایی) دچار زانو درد جدید و مکرر شدند، در مقایسه با 26 درصدی که پیاده‌روی می‌کردند.

البته، محققان نمی توانند به طور قطعی بگویند که راه رفتن از درد زانو جلوگیری می کند و به نظر نمی رسد که درد موجود را کاهش دهد. خودارزیابی‌ها می‌توانند دقت کمتری نسبت به ردیاب‌های تناسب اندام یا گام شمار داشته باشند. و محققان مسافت یا فرکانس پیاده‌روی افراد را ردیابی نکردند، همچنین استراتژی‌هایی را برای چگونگی و زمان افراد مبتلا به استئوآرتریت توصیه نکردند که پیاده‌روی را در برنامه‌های ورزشی خود بگنجانند.

با این حال، نتایج آنچه را که پزشکان قبلاً در مورد نحوه مدیریت آرتروز می‌دانند، تقویت می‌کند. حرکت مداوم می تواند به ایجاد توده عضلانی، تقویت رباط های اطراف مفاصل مبتلا به آرتروز کمک کند. حسنی گفت. او افزود که پیاده روی یک تمرین کم شدت و کم تاثیر است که به افراد اجازه می دهد قدرت و انعطاف پذیری را که برای سلامت مفاصل حیاتی است حفظ کنند.

او گفت: “این مداخله ای است که هر کسی می تواند انجام دهد.” “تو هیچ بهانه ای نداری. شما می توانید آن را هر کجا که هستید انجام دهید.»

با این حال، کسانی که از قبل درد دارند باید مراقب باشند که در ورزش زیاده روی نکنند. جاستن البایار، متخصص پزشکی ورزشی در بخش جراحی ارتوپدی در NYU Langone Health که او نیز در این مطالعه شرکت نداشت. او گفت که پیاده روی در مسافت های طولانی ممکن است درد را در برخی از بیماران مبتلا به آرتریت شدید تشدید کند – اما برای کسانی که مقادیر کمتری از آرتریت دارند، “این یکی از بهترین ورزش هایی است که می توانید انجام دهید.”

او توصیه می کند که مردم با یک پیاده روی کوچک و کوتاه شروع کنند و به تدریج مسافت را در طول زمان افزایش دهند. او گفت که هدف از این تمرین حمایت عضلانی برای زانوی مبتلا به آرتروز است و اجازه دادن به مفاصل، تاندون‌ها و بافت‌ها با راه رفتن عادت می‌کند.

او همچنین استفاده از کفش‌های حمایتی، نوشیدن آب فراوان در حین پیاده‌روی و استراحت مکرر در صورت خستگی یا تازه کار را پیشنهاد کرد. وی افزود: پس از یک پیاده روی طولانی، یخ زدن روی زانو نیز ممکن است به تسکین ناراحتی کمک کند.

در حالی که قدم زدن در خیابان نمی‌تواند غضروف را ترمیم کند یا درد موجود را بهبود بخشد، ورزش یک گزینه قانع‌کننده و در دسترس برای جلوگیری از جنبه‌های مزاحم‌تر آرتروز است. لو گفت. پس از همه، او اضافه کرد، “پیاده روی یک سنت هزینه ندارد.”

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel
تماس با ما