مالی: وضعیت امنیتی بدتر می شود، نگرانی های حقوق بشر افزایش می یابد |

به گفته ابیجان، این سربازان که توسط دولت مالی به عنوان “مزدور” توصیف شده اند، بخشی از عملیات پشتیبانی لجستیکی برای ماموریت نزدیک به 12000 نفر بودند.

مقامات دادگستری مالی رسما تأیید کردند که پس از حادثه ای که در 10 ژوئیه رخ داد، این سربازان به اتهام “تلاش برای حمله به امنیت دولتی” زندانی شده اند.

این دستگیری ها اصطکاک موجود بین حکومت نظامی که قدرت را از طریق کودتا در آگوست 2020 به دست گرفت و سازمان ملل که نیروهای حافظ صلح آن از سال 2013 امنیت را از شبه نظامیان اسلام گرا در کشور تامین می کنند، نشان می دهد.

چرخش ساده

به گفته میریام دزبلز، سخنگوی MINUSMA، مأموریت سازمان ملل و مقامات مالی با یک روش چرخشی ساده موافقت کرده اند.

چرخش دوباره از این دوشنبه آغاز خواهد شد“، خانم. Dessables تایید کرد و گفت که “ما به نیروهایی که مستقیماً با ما تماس می گیرند پایان داده ایم”.

همه درخواست‌ها اکنون باید به دفتر امور خارجه کشور ارسال و تأیید شوند.

در همین حال، روابط بین مالی و کشورهای کمک کننده نیرو همچنان تیره است.

پس از 9 سال، آخرین حافظان صلح فرانسوی نیروی ضد جهادی برخانه روز دوشنبه عازم این منطقه شدند.

نگرانی های حقوق بشر

در پوشش دیگر، پس از یک بازدید ده روزه، کارشناس مستقل سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در مالی از اقدامات برای بازگرداندن نظم قانون اساسی و بازگشت به حاکمیت غیرنظامی در کشور استقبال کرد.

با وجود اقدامات در دست اقدام، او به وضعیت حقوق بشر به سرعت در حال وخامت در کشور اشاره کرد که نگرانی های جدی را در مورد ظهور مجدد افراط گرایان ایجاد کرده است.

او به افزایش دفعات حملات انجام شده توسط گروه های افراطی خشونت آمیز در شمال کشور، در مرکز و اطراف پایتخت، باماکو اشاره کرد.

این کارشناس سازمان ملل گفت: وخامت اوضاع امنیتی در مالی تأثیر قابل توجهی بر حفظ حقوق بشر و وضعیت بشردوستانه دارد.

آب و هوای سمی وجود دارد که با سوء ظن و بی اعتمادی مشخص شده استبا تنگ شدن مداوم فضای مدنی، سخت‌گیری مقامات انتقالی مالی، و ضعفی که شرکای بین‌المللی را دریغ نمی‌کنند».

آقای. تین از مقامات انتقالی مالی و شرکای بین‌المللی خواست تا فوراً پاسخ‌ها و راهبردهای امنیتی را که به طور مؤثر از جمعیت غیرنظامی و حقوق اساسی انسانی آنها محافظت کرده است، بازخوانی کنند.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما