آمبولانس موتور سیکلت مادران و نوزادان را در کنیا نجات می دهد: UNFPA

مارک اپیون، یک داوطلب بهداشت اجتماعی در بیمارستان کاتیلو در شهرستان تورکانا کنیا، گفت: “من نمی توانم تصور کنم آنها بدون حمایت یک متخصص بهداشت ماهر زایمان کنند.”

از نوامبر، آمبولانس موتورسیکلت از جان هایی محافظت می کند که بدون انتقال سریع به نزدیک ترین مرکز بهداشتی آنها از دست می رفتند.

کمک روی چرخ ها

حتی قبل از بحران آب و هوایی کنونی، نرخ حضور ماهر در زایمان در کنیا پایین بود. امروزه نرخ مرگ و میر مادران علیرغم برخی پیشرفت ها، با 342 مادر به ازای هر 100000 تولد زنده باقی مانده است – که تقریباً 90 درصد آن به کیفیت ناکافی مراقبت نسبت داده می شود.

ماتیو بوندوتیچ، سرپرست پزشکی در بیمارستان کاتیلو، توضیح داد که اکنون خانواده‌ها مجبور هستند برای جستجوی آب، غذا و چراگاه برای حیوانات خود از مراکز بهداشتی مهاجرت کنند.

وی گفت: در حالی که ماماها هر ماه حداقل به 60 زایمان کمک می کردند، او گفت که خشکسالی باعث کاهش ویزیت های قبل از زایمان شده است.

او گفت: «ما به خود می بالیم که طی سال گذشته هیچ مرگ و میر مادری را در مرکزمان ثبت کرده ایم. بوندوتیچ. “اما اکنون ما باید زنان را در جوامع خود دنبال کنیم تا به آنها برسیم.”

راننده روی کیس

او که بیش از 11 سال در جامعه کار کرده است. Epeyon بر هنر پیمایش در زمین و خارج از جاده تسلط یافته است – به سرعت مادری را که نیاز فوری به کمک دارد، حتی در صعب العبورترین مناطق پیدا می کند.

او به UNFPA گفت: “من یک داوطلب بهداشت اجتماعی شدم زیرا دیدم که فقدان اطلاعات بهداشتی مناسب و دسترسی به خدمات بر مردم من تاثیر می گذارد.”

«وقتی همسرم برای اولین بار باردار شد، در خانه زایمان کرد. کودک ما دچار عوارض سلامتی شد که او را تا بزرگسالی تحت تاثیر قرار داده است.

گسترش این کلمه در

برای دسترسی بیشتر به زنان و دختران در جوامع آسیب دیده از خشکسالی، آقای. اپیون خانه به خانه می‌رفت، درباره آمبولانس موتورسیکلت به دیگران می‌گفت، زنان باردار را تشویق می‌کرد که در هنگام نیاز، روز یا شب با او تماس بگیرند.

در اولین ماه کار خود، اسکرمبلر پنج زن را با اورژانس های زایمانی به بیمارستان منتقل کرد و احتمالا جان آنها و نوزادانشان را نجات داد.

تحویل زندگی

از آنجایی که موتور سیکلت می تواند به راحتی و ایمن یک بیمار، یک کارمند پزشکی و تجهیزات اورژانس را برای درمان در محل حمل کند، زمان مورد نیاز برای ارائه کمک های ضروری به افرادی که در مناطق دور افتاده هستند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

آقای دکتر توضیح داد: «در گذشته، زنان هنگام پیاده‌روی به بیمارستان، در کنار جاده زایمان می‌کردند، زیرا آنها خیلی دور از یک مرکز بهداشتی زندگی می‌کردند. اپیون.

با آمبولانس موتورسیکلت، حتی اگر خانمی در راه زایمان کند، می‌تواند به شکلی آبرومندانه، روی برانکارد راحت و با کمک یک کارمند بهداشت و درمان این کار را انجام دهد.»

توسل قلبی

به دلیل خشکسالی مداوم، بیش از 4.3 میلیون کنیایی به کمک های بشردوستانه نیاز دارند، از جمله 134000 زن باردار یا شیرده.

صندوق جمعیت ملل متحد از طریق طرح واکنشی خود برای بحران خشکسالی شاخ آفریقا 2022-2023، برای حمایت از سلامت جنسی و باروری و حقوق میلیون ها زن و دختر در سراسر منطقه، درخواست دریافت 113.7 میلیون دلار کرده است.

خشکسالی مداوم دسترسی به خدمات بهداشتی ضروری را برای زنان در شهرستان تورکانا، کنیا سخت‌تر کرده است - وضعیت خطرناکی که آمبولانس موتورسیکلت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به آن کمک می‌کند.

خشکسالی مداوم دسترسی به خدمات بهداشتی ضروری را برای زنان در شهرستان تورکانا، کنیا سخت‌تر کرده است – وضعیت خطرناکی که آمبولانس موتورسیکلت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به آن کمک می‌کند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما